W dniach 24 – 27 kwietnia braliśmy udział w największych europejskich targach przemysłowych Hannover Messe 2017, których państwem partnerskim była Polska. Targi były znakomitą okazją do zapoznania się z wymaganiami i potrzebami rynku utrzymania ruchu i diagnostyki wibracyjnej. Podczas rozmów z potencjalnymi klientami, a także zainteresowanymi tematem dużą ciekawość wzbudził czujnik drgań mVIBE. W tym również nasze plany odnośnie jego nowej, jeszcze bardziej użytkowej formy.

 

Jubileuszowe, 70-te hanowerskie targi przeszły do historii, a wraz z nimi uczestnictwo Polski jako kraju partnerskiego. Dzięki tej specjalnej roli mogło zaprezentować się na szczególnych warunkach niemalże 200 firm, start-upy, województwa czy specjalne strefy ekonomiczne z naszego kraju. W poprzednich latach partnerstwo targom przypadło m.in. Indiom i Stanom Zjednoczonym, w 2018 roku takim krajem będzie Meksyk. Priorytet Polski i rodzimego szeroko pojętego przemysłu spowodował, że nie tylko wystawiający się, ale również firmy goszczące na targach – wykorzystujące targi do spotkań biznesowych, „poławiania” klientów i oferowania swoich produktów – korzystały z zewnętrznej chęci poznania polskich możliwości branżowych.

My także, mając przecież bogatą ofertę produktów dla utrzymania ruchu związanych z diagnostyką wibracyjną, mogliśmy poczuć moc targów i dobrze zużytkować czas. Szczególne zainteresowanie wystawiających się firm wzbudził czujnik drgań mVIBE, którego przedstawialiśmy zarówno w obecnej formie jak i planowanych zmian. Opinie specjalistów obeznanych w tej przemysłowej materii utwierdziły nas w przekonaniu obrania słusznej drogi w projektowaniu naszych rozwiązań diagnostycznych. Nasze systemy stacjonarne i przenośne wypadały znakomicie w porównaniu do rozwiązań zachodnich firm przede wszystkim w zakresie technicznych możliwości i ceny.

Podsumowując Hannover Messe 2017 trzeba powiedzieć, że ogrom przedsięwzięcia (kilka tysięcy wystawców, niemal 200 tysięcy odwiedzających) pozwolił firmom wykorzystać targi na wielu płaszczyznach. My, dzięki nim zyskaliśmy nowych klientów, a podczas spotkań mogliśmy zaprezentować z najlepszej strony polskie rozwiązania dla przemysłu w dziedzinie diagnostyki wibracyjnej. Patrząc perspektywicznie doświadczenia wyniesione z targów na pewno zaowocują lepszą konkretyzacją, wobec potrzeb rynku, naszych produktów w przyszłości.

Galeria