Alitec – o firmie, cele, misja, oferta.

Firma 

W obecnej postaci firma ALITEC funkcjonuje na rynku od 2008 roku. Początek jej działalności związany był z dystrybucją i integracją wibracyjnych systemów zabezpieczających i monitorujących stan techniczny maszyn dostarczanych przez czołowych światowych producentów.

Wysoki koszt oraz ograniczenie funkcjonalności dostępnych na rynku narzędzi oceny stanu technicznego maszyn skłoniły nas do zaproponowania własnych rozwiązań. Bazę dla ich rozwoju stanowi nasz zespół, który doświadczenie w zakresie projektowania i kompleksowej realizacji złożonych systemów pomiarowo-kontrolnych i informatycznych zdobywa od 2000 roku. Zaangażowanie w działalność naukowo-badawczą oraz wysokie nakłady na badania i rozwój pozwoliły nam stworzyć szereg innowacyjnych urządzeń monitorująco-diagnostycznych, wykorzystujących najnowsze technologie. Współpraca z ekspertami posiadającymi kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie diagnostyki poszczególnych typów maszyn gwarantuje spełnienie wieloaspektowych wymagań Klientów i ich aplikacji we wszystkich dziedzinach przemysłu.

Nasze wartości 

Nasza firma, to ludzie, którzy każdego dnia budują jej wartość. Doskonała atmosfera pracy, wzajemne zaufanie i nieustanny rozwój pomagają nam we wspólnym podejmowaniu nowych wyzwań i przezwyciężaniu napotykanych trudności.

Alitec, to także osoby, które zaufały naszej marce. To nasi Klienci, których szanujemy i staramy się wspierać w codziennych działaniach. Ich uwagi i rzeczywiste potrzeby nadają kształt naszym rozwiązaniom.

Zmiany zachodzące w ekosystemie skłaniają nas do pełnej odpowiedzialności za korzystanie ze środowiska naturalnego. Dbałość o nie przejawia się w naszych codziennych działaniach. Wszystkie produkty spełniają wymagania stosownych przepisów.

Alitec nieustannie rozwija się. Portfolio naszych innowacyjnych produktów i usług powiększa się każdego roku. Niezmiernie ważne są dla nas prace badawczo-rozwojowe i związane z nimi odpowiedzialne inwestycje. To one kreują naszą przyszłość.

Misja firmy

Pragniemy, aby tworzone przez nas urządzenia i programy pomagały rozwiązywać rzeczywiste problemy związane z utrzymaniem ruchu w zakładach przemysłowych w kraju i za granicą. Wierzymy, że wykraczanie poza istniejące standardy w dziedzinie oceny stanu technicznego i diagnostyki maszyn bazujące na wiedzy i doświadczeniu, otwartość na potrzeby i opinie Klientów oraz właściwie ukierunkowane wsparcie ich działań, pozwoli zbudować silną globalną markę, a naszym klientom da przewagę konkurencyjną oraz realne korzyści biznesowe.

Wizja firmy

Naszym marzeniem jest uzyskanie pozycji wiodącego dostawcy technologii i wiedzy w dziedzinie narzędzi wspomagających utrzymanie ruchu. Do 2020 roku chcemy zbudować godną zaufania markę rozpoznawaną w kraju i za granicą, oferującą produkty najwyższej jakości.

Polityka jakości

Nasze projekty realizowane są przez specjalistów posiadających wieloletnie, praktyczne doświadczenie w dziedzinie elektroniki i informatyki.

Dokonując wyboru rozwiązań układowych wykonujemy odpowiednie obliczenia i symulacje. Starannie dobieramy podzespoły wykorzystywane do produkcji naszych urządzeń, uwzględniając renomę producenta, wpływ czynników zewnętrznych na zmianę ich parametrów oraz trwałość. Wszystkie produkty podlegają badaniom na zgodność z obowiązującymi normami zharmonizowanymi CE.

W dziedzinie informatyki dbamy o bezpieczeństwo naszych aplikacji. Wieloetapowo weryfikujemy poprawność ich działania. Stosujemy rozwiązania wykorzystujące zasoby sprzętowe współczesnych komputerów i urządzeń przenośnych w sposób najbardziej wydajny.

Oferta

W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in.:

  • przenośne urządzenia i stacjonarne systemy do pomiarów wibroakustycznych i parametrycznej oceny stanu technicznego maszyn
  • oprogramowanie do wibracyjnej oceny stanu technicznego i diagnostyki maszyn
  • urządzenia pomiarowe wykorzystujące przetworniki tensometryczne (wzmacniacze pomiarowe, monitory obciążeń i odkształceń)
  • zoptymalizowane pod kątem zastosowań przemysłowych czujniki drgań i osprzęt firmy CTC (wieczysta gwarancja producenta, www.ctconline.com)
  • urządzenia pomiarowe do zastosowań w przemyśle oraz w pracach naukowo-badawczych
  • realizowane na indywidualne zamówienie nietypowe rozwiązania obejmujące urządzenia pomiarowo-kontrolne oraz oprogramowanie

Newsletter

n